5 PATARIMAI, KAIP PRIŽIŪRĖTI ODINĘ RANKINĘ

5 PATARIMAI, KAIP PRIŽIŪRĖTI ODINĘ RANKINĘ

Mes, moterys, labai skirtingos. Skiriasi mūsų įpročiai, pomėgiai, norai. Ir rankines renkamės kiekvina pagal save – kas gražu, kiek daiktų kas dieną mėgstame turėti šalia, kurias savo savybes norime pabrėžti (griežta, romantiška, drąsi).

Vienos tą pačią rankinę nešioja ir žiemą ir vasarą, įvairiomis progomis. Kitos – turi kelias rankines ir jas derina prie drabužių ar nuotaikos. Bet kuriuo atveju, rankinė – tarsi geriausia draugė, mus lydi kiekvieną dieną, saugo svarbiausius mūsų daiktus, o jeigu neturime jos ant peties – tarsi kažko trūksta. Išsirinkti rankinę – atsakingas dalykas ir liūdna ar net pikta, kai mylima rankinė nusidėvi ir tenka ją pakeisti nauja.

Žemiau pateikiame 5 paprastus patarimus, kurie padės jums pasirūpinti savo rankine ir ji tarnaus žymiai ilgiau!

 

1. NAUDOKITE ODĄ APSAUGANČIUS PRODUKTUS

Atrodo, savaime suprantama, kad avalynę reikia valyti, saugoti ir atnaujinti. Kiekviena mūsų, namuose turime keletą odos priežiūros priemonių, skirtų pasirūpinti batais. Tačiau moterys dažnai nustemba, kad taip pat svarbu pasirūpinti ir rankine. Juk, kaip ir avalynę, rankinę dėvime kasdien. Vos įsigiję naują rankinę, padenkite ją impregnantu. Taip apsaugosite rankinę nuo purvo dėmių, drėgmės, o ir valyti ją bus lengviau. Svarbu tinkamai impregnuoti rankinę, kad priemonės poveikis butų efektyviausias. Visų pirma, išbandykite impregnantą mažai matomoje vietoje ir įsitikinkite, kad neliks dėmių. Tuomet reikėtų išpurkšti rankinę net tris kartus – kiekvieną kartą leidus impregnatui visiškai įsigerti ir išdžiūti.
Kasdien dėvint rankinę, ją reikėtų prižiūrėti panašiai kaip ir avalynę: rinktis specialius odos priežiūros produktus, kurių galima įsigyti bet kurioje batų parduotuvėje, o dažnai ką pritaikyti rasime ir peržiūrėję jau namuose turimus produktus. Net ir rečiau, bet reguliariai, naudojant šias priežiūros priemones, išvengsite įsisenėjusių dėmių, atgaivinsite sausėjančią odą ir atnaujinsite rankinės blizgesį.

 

2. LAIKYKITE RANKINĘ ANT LYGAUS PAVIRŠIAUS – VENKITE JOS KABINIMO

Dažna moteris rankinę kabina ant pakabos ar kėdės atlošo. Taip, tai patogu, greita, užima mažiau vietos. Tačiau nuolat kabančios rankinės oda išsitempia, o rankenos gali deformuotis, ypač jei rankinėje nešiojate sunkiai sveriančius daiktus. Ir tikrai nieko tokio, jei kavinėje ar svečiuosi rankinę pasikabinsite, bet namuose, darbo vietoje ar kitur, kur užtrunkate ilgiau – pasidėkite rankinę ant lygaus lentynos ar komodos paviršiaus.


3. KOSMETIKOS PRIEMONIŲ VIETA – KOSMETINĖJE

Ne veltui sakoma, kad moters rankinėje telpa visas jos pasaulis. Kaip išsiversi be lūpdažio (juk jį „paliekame“ ant kavos puoduko :) ), kvepalų ar kitų padėjėjų moteriškam gožiui? Kartais nė nepastebi, kaip skubėdama įsimeti vieną ar kitą priemonę „nosytės papudravimui“ į vidinę rankinės kišenę. Ne kartą sulaukėme moterų pasakojimų, kaip atsidarė dangtelis išbyrėjo ar ištekėjo viena ar kita kosmetikos priemonė, tikimės, kad jums pasisekė labiau. Tad visada kosmetikos priemones laikykite tik kosmetinėje, kad išvengtumėte dėmių, jeigu netyčia kosmetikos priemonės išsilietų.

 

4. SUTEIKITE RANKINEI FORMĄ, KAI JOS NENAUDOJATE

Dažnai turime daugiau nei vieną rankinę. Ją nešiojame kasdien, o kitos laukia savo progos ar sezono. Nenaudojama, tuščia rankinė ilgainiui praranda savo formą ir ne tik praranda, bet dažnu atveju ir „įgyja“ naują – kreivą, nugulėtą ar gumbuotą. Kad mėgstama rankinė išliktų kuo ilgiau kaip nauja – pasirūpinkite ją kito sezono naudojimui, suteikite formą – tam puikiai tiks popierius (parduodamos rankinės viduje dedamas popierius – tereikia jį pasilikti). Jei nebeturite šio popieriaus – galite pritaikyti senus laikraščius. Popierius padės išsaugoti ne tik puikią formą, bet ir ištrauks į pamušalą įsisgėrusius kvapus ar drėgmę.

5. APSAUGOKITE RANKINĘ NUO DULKIŲ

Jei ilgesnį laiką rankinės nedėvėsite, apsaugokite ją nuo dulkėjimo įdėdamos į maišelį. Taip ne tik išvengsite dulkių sluosnio, bet ir ilgiau išlaikysite rankinės žvilgesį.


Parengė CityBags.lt